24 Ocak 2017 Salı

Challenge #5. ve #6. gün

Her zaman ve bazen özlediğin iki şey:

Bazen özlediğim iki şey
1 - Bekarlık günlerim : Hayatı artık çocuklara endeksli olarak yaşadığımız için bazen plansız programsız kararlar alabilmek, evden çıkmadan onlarca şey hazırlamadan çıkabilmek, gönlünce alışveriş yapmak ..
2 - Çocukluk arkadaşlarım. Artık hiç biriyle görüşmüyoruz. Neden derseniz saçma sebeplerden. Hepsi başka yerlere gidip evlendiler. Ve artık hiç bişey eskisi gibi değil.

Her zaman özlediğim iki şey
1 - Kızlarım.
2 - Tembellik :)

Hatırladığın en eski anını anlatır mısın?

Kaç yaşında olduğumu hatırlamıyorum. 6-7 falan olmalıyım. Dişim sallanıyor ve annem müdahele ediyor. Peki nasıl? Dişime ip bağlayarak!İşkence gibi. Annem ne kadar korkusuzsa ben de bir o kadar tırsağımdır. Bir defasında elini bırakmadığımı hatırlıyorum dolayısıyla o da ipi çekemedi. O sırada misafir mi geldi nedir, dişimi bağladığı ipi mutfakta sebzeliğe bağladı. Kaç saat orda bekledim bilmiyorum. Salaklık da var serde. Söküp kurtulabilirim ama annemden tırsıyordum. Salya sümük bekledim misafirler gidene kadar. Sonra da acı son yaklaştı ve galip tabi ki annem.
Resme bakarken bile içim bir acayip oluyor. (Görsel alıntıdır)16 yorum:

 1. Ahhh o bilinçsiz anneler ...
  Annene çok kızdım...Bir çocuğa yaşatacak travma başka nasıl olabilir.
  Ne yazık ki o anneler kimbilir ki ne travmalarla büyüdüler ve bizi büyütürkende benzerlerini bizlere yaşattılar...
  Allah'dan biz çocuklarımıza yaşatmamak için en azından uğraşıp-doğru davranışlar geliştirmek için çabalıyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben anneme hiç kızmadım bu konuyla ilgili. Çünkü sizin de dediğiniz gibi o da öyle görmüş. Evet korktum ama şimdi gülebiliyorum. Annem üç çocuğuna tek başına bakmış yıllarca. Ben bu yaşımda hala kızlarıma her konuda doğru davranamıyorum ne yazık ki
   :(

   Sil
 2. Ben de çocukken süt dişlerimi hep kendim çekerdim.Başka konularda ürkek olmama rağmen bu konularda fazla cesurdum :) Sizin de hikaye hem trajedi hem komedi valla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz daha büyüyünce elma falan yerken düştü bir kaç dişim. Arka dişlerimden bir kaçını kendim çekmiştim hatırlıyorum.

   Sil
 3. Biz ne masum çocuklardık, şimdikiler hayatta beklemez :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Masum değil ya ben bildiğin salaktım Handan :)

   Sil
 4. Ayy en büyük korkum hatta kabusum benim sallanan diş. Rüyalarıma girer hep. Nefret ederim düşüncesinden bile. İlla kendi düşecek diş hayatta çektirmem, dişçiye gitmeyi de sevmem. Ay ben diş sevmiyorum genel yani....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde eşim şimdilik bu konuda kızıma yardımcı oluyor. Allahtan dişi sallanmaya başlayınca gülüp mutlu olan bir kızım var.

   Sil
 5. ahahahaaa :))
  kıyamam sana ben :)
  Tırsık kedim benim ♥

  Benim de ip bağlama hikayelerim var. Kapıya bağlardı annem ve her seferinde yutardım kapı çartptı hikayesini :)
  Ben de çok safmışım :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha ay Şebo. Harbi kendimden beklerdim ama senden beklemezdim bu saftirikliği :)

   Sil
 6. Demek evlenince insan bekarlık günlerini özlüyormuş aaa e bak okuyanlar evlenmez, korkacaklar:))))arkadaşlık maalesef kalmamış:( filmlerde olur ya yıllarca arkadaş kalırsın özellikle kız arkadaşla. Bir şey diyeyim bekar olunca da özellikle yaşlanınca keşke evlenseydim hiç olmazsa çocuklarım olurdu diyor insan. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya kızlarıma aşığım, şükrediyorum onlara sahip olduğum için ama bazen gerçekten bekarken ki günlerimi anarken buluyorum kendimi. Dışarı çıkmak iki çocukla fena :)

   Sil
 7. özlediklerin kısmı çok tatlııııı. o fotoda ne oluyo anlamadım yaa ne var kızın ağzında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızın dişine ip bağlanmış Deep. Annemin diş çekme yöntemi .
   Tembellik benim göbek adım :)

   Sil
 8. Bence ilk 2 maddenin çözümü kendi içinde saklı. Kızlar büyüyüp, sana arkadaş olacaklar. Sen de onlarla yani en iyi arkadaşlarınla, aynen bekarlık günlerindeki gibi rahat gezebileceksin :) Az sabır :)

  YanıtlaSil

Sen de yaz yaz yaz
Bir kaç satır yaz
Dök içindekileri :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...