14 Şubat 2011 Pazartesi

El emeği göz nuru

Canım annemin on parmağında on marifet vardır. Asla onun gibi olamayacağım biliyorum. Hiç çekmemişim ona hiç . Misafir mi gelecek hiiç sorun değil 1 saat içinde iki tatlı iki tuzlu pasta yapar. Yemeğe aniden birileri mi geldi? Salatası , çorbası, pilavı yemeği 1 saat içinde ya pişmiştir ya pişmek üzeredir. Çok tezcanlıdır.  Yıllarca babamla fırında çalıştı.Gık demedi ama şimdi çıkıyor yılların yorgunluğu. Bir omuzundan 5 sene önce ameliyat oldu ama şimdi diğer omuzu da ağrıyor. Kolay değil fırında hamur pasalarını kaldırmak, siyah tepsileri taşımak. Canım annem benim. Hakkın ödenmez bilirim.

İşte marifetli annemin el emeği göz nuru bu elbise. Ece doğmadan İlkokula başlayana kadar yetecek yelek hırka örmüştü. Geçenlerde küçükken bana da ördüğü ve benim çok sevdiğim şalvarımın aynısını ördü kızıma. Henüz fotosunu çekmedim. Şimdi de bu elbise. Ben çok beğendim. Ellerine kollarına sağlık Meleğim. Çok güzel olmuş çok. Kuzun da çok beğendi. Giyerken asla itiraz etmedi.Ben hiç anlamam örgüden. Yani böyle model çıkarmalar, kesmeler, arttırmalar hiç beceremem. Ama danteli çok severdim. Hala başladığım atkıyı bitiremedim varın siz düşünün tembelliğimi.

Beş kuruş fazla olsun kırmızı olsun:) Nasıl olmuş elbisemiz teyzeleri ??

Ama ben bugün tam bu fotoğraftan sonra istemeyerek kızımın eline bastım. Çok ağladı kuzum. Off yaa. Çok özür dilerim annecim. Nolur beni affet.

8 yorum:

 1. Elbise harika Ece ondan harika, güle güle giysin anneannenin eline sağlık:)))

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel görünüyor güle güle giyinsin prenses. Annene çok geçmiş olsun anneler bambaşka cidden. hah işte tam bahsettiğim kadınlardan. Çok imreniyorum cidden böyle becerikli kadınlara annem de öyledir.
  Annenin becerikli ellerinden öperim:)

  YanıtlaSil
 3. annenizin eline sağlık,kırmızı ve kırmızılı pek tatlı.

  YanıtlaSil
 4. Ellerine saglik Nurten Teyzenin. Ayrica gecmis olsun.

  YanıtlaSil
 5. Nehir İda: Ebru biz bu kadınlardan doğmadık mı? neden onlar gibi olamıyoruz? Çok teşekkürler arkadaşım.

  Neval: çok teşekkürler Neval. ben çok beğendim.

  Modamuhabirim: Sağol canım. fil olan ben kuşumun kanadına bastım yaaa:( eşeğim ben eşek

  YanıtlaSil
 6. maşallah ecoşa çok yakışmış ,ellerine sağlık canım anneciğinin...

  YanıtlaSil

Sen de yaz yaz yaz
Bir kaç satır yaz
Dök içindekileri :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...