3 Aralık 2012 Pazartesi

Ece işe gelirse!

Efeniim kısa bir aradan sonra tekrar buradayım. Aslında arada yazacak şeyler oldu, ama tembelliğime takıldı.
Mesela sirke gittik, ama hiç profesyönel olmamasına rağmen çocuklar eğlendi mi? Eğlendi. Neyseki çok fazla hayvan yoktu. Üç köpek, bir yılan, iki timsahtan başka. Sahneleri bizim evin salonundan küçüktü. Siz düşünün gerisini. Neyseki fotolar Ece'nin makinesinde kaldı.

Annem İzmir'e gitti, Ömer paşanın doğumgünü sebebiyle. Biz de gitmek istedik ama ofiste iki şahsiyetin keyfine takıldık.Bloğumu birgün keşfederler mi bilmem ama kulaklarını çok çınlattım bilsinler. Cuma günü geçtim bu şahsiyetlerden birinin yanına, dedim ki; "annem İzmir'de, görümcem nöbette, kuzenim Antakya'da. Ya bana izin verin , ya da kızımı ofise getireceğim" diye zarf attım, yemedi şahsiyetler. "Yarın cumartesi işe getir nolacak ki?" Canıma minnet.
Benimle işe geleceği için öyle mutlu ki! Eskiden olsa kasardım. Artık daha rahatım sanırım.
Sabah kalktık hazırlandık. Bir gün önceden de çantamızı hazırladık.

Neler mi yaptık işyerinde?

Bu resmi tam dört defa çizdirdi bana. İlki küçük olmuş, ikincisinde yeşilleri karıştırmış, üçüncüde elmaları çizerken saplarını kırmızı yapmam kriz geçirmesine sebep oldu. Dördüncüde duvara çarpasım geldi ama kendime hakim oldum. Neyse ki işyerindeydik.En son boyadıktan sonra da karşımdaki duvara astı. Baktıkça beni hatırla dedi. Sanki aklımdan çıkıyor da. Bu sabah da şahsiyetlerden biri geldi "kaldır konuşurlar" dedi. "Biliyorum" dedim


Saat üçe kadar çalıştım. Ben geç çıktığım için sinirliyken, benim sıpa erken çıkıyoruz, daha akşam olmadı diye sinirlendi. Eve çekiştire çekiştire götürdüm.
Sonra babaannemize gittik. Çok oldu gitmiyorduk, balede öğrendiklerimizi gösterdik. Artık eskisi gibi değil. Çok hareketlendi ve dillendi.
Eve geldikten sonra , küçük yılbaşı ağacımızı süsledik.

Pazar günü uyandığımda, hazır kahvaltı , boş bulaşık makinesi , sıcak kahveyle karşılaştım. Acayip şımardım. Kocam balığa yol yapıyordu anlayacağınız üzere :) Hasılat iyiydi. Akşama bir tava kızarttık.
Güya işim yoktu ama saat 22:00 olmuştu oturduğumda.
Bundan yaptım ilk defa. Çok severim, bakalım nasıl olacak? 

Sonrasına bir gözleme yapmışım, yeminle parmaklarınızı yersiniz. Neden mi? Gözlemenin yenecek hali yoktu da ondan. Allahım bir de fırıncı kızıyım diye övünürüm,rezaletti. Ya bir defa bile yuvarlak hamur açamadım. Hele bugüne kalanları anlatmak bile istemiyorum. Zira dişlerim bile kesmedi. Israr etmeyin resmini paylaşamam. Yeminle tüm izleyicilerimi kaybetmeme sebep olur. 
Çok mu uzattım? Yazacak bişeyim de kalmadı sanırım. Varsa da aklımda yok. Zaten yakın tarihi hatırlamakta zorluk çekiyorum artık.
Bugünlük bu kadar.
Zaten yılın son ayına da girdik. Zaman yorulmadan akıp gidiyor.
Güpgüzel bir hafta sizin olsun.

32 yorum:

 1. elmanın sapı kırmızı oldu diye kriz geçirmesi bana da çok tanıdık geldi yaaf :) ben daha hamur açmaya teşebbüs etmedim en azından denemişsin :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güldüm gözleme olayına:) Bazen biz de Fundayla birşeyler deniyoruz, saçma sapan oluyor , normal kadınlar da bunu böyle mi yapıyor acaba diye düşünüyoruz:)) Biz her durumda sonucu yiyoruz ama:)

  YanıtlaSil
 3. Güldürdün beni :) Resmin nefis olmuş bu arada ama gözlemeni bilemem görmedim :))

  YanıtlaSil
 4. Bu yazıda en sevdiğim kısım boş bulaşık makinalı güne uyanman oldu :))) Bu kadar gıcık bi iş olur mu aman allahım :)

  YanıtlaSil
 5. resmi 4 defa çizdiğine göre sabırlısınçbeni afakanlar basıyor.senin gibi sabırlı annelerin hayranıyım.

  YanıtlaSil
 6. Bundan sonra her gözleme yediğimde aklıma gelirsin artık, tabi tebessümle, o kadar mı kötüydü kız :))
  Lahanayı ben de böyle yaparım hem pratşk oluyor hem de salatalar daha lezzetli. Kalemtraş etekli balerin favorimdir ;)

  YanıtlaSil
 7. He he demek erken çıktınız işten. Kızına söyle önce kafasından öper sonra saçlarını iki örük yapmadan bırakmam. Yumuk ellerini öp benim için. Gözlemeye gelince bu konuda yorum yapamayacak kadar acemiyim canım, kolay gelsin:)

  YanıtlaSil
 8. bu bücürler amma işyeri meraklısı heee! büyüyünce görürüm ben onları! :))) gözleme isterimmm, gözlemeeee! :D

  YanıtlaSil
 9. nilhan balık malık şımartılöışın ya ona bak:)
  gözlemeyede yazzık olmuş bi göreydik belki gideri vardı:)))))))))))))))))))))))))))

  YanıtlaSil
 10. anne ıle olsunlarda mekan onemlı degıl onlara

  YanıtlaSil
 11. anne kaleminden:bu kaçıncı kriz bir bilsen. elmanın sapı, kelebeğin yamukluğu, yıldızın kalınlığı.
  ilk ve son teşebbüsümdü emin ol. aldım dersimi :D


  cafenohut: ya nohutum ben fırıncı kızıyım. annem hamur işlerinde ustadır. ben mandalina kadar yuvarlak bezeyi nasıl yamuk açtığıma şaşıp şaşıp durdum. ya ağzı burnu kaydı resmen gözlemenin. sıcakken yendi de, soğuyunca tahta gibi oldu.işin kötüsü eşim " ben bile daha güzelini yapardım" diye dalga geçti. bir dahakine kendi açacakmış hamuru :)


  cebimdeki renkler: gözleme hala dolapta Ülkerim. atmaya da kıyamıyorum. o resim kaç kağıttan sonra bu hale geldi söylemiyorum :)sanırım gözleme de bir kaç denemeyi hakediyor böylelikle :) öperim

  YanıtlaSil
 12. Selcen: haklısın vallahi. hazır kahvaltıya uyanmaktan bile güzeldi. allah balıktan razı olsun :D


  balböcükleri: Serpilim hatırlatayım işyerindeydim. başka seçeneğim yoktu.


  Sevdiye: :) kızıma faaliyet oldu diye avutuyorum kendimi ama gururuma yediremiyorum Sedom. vallahi kötüydü yazık oldu peynire. belki içi patatesli ya da ıspanaklı olsaydı içindeki yağdan dolayı daha yumuşak olabilirdi diye de yol yapıyorum kendime ikinciyi denemek için :D
  balerin tamamen bir karalamaydı. resmim kötüdür. göründüğü üzere :)

  YanıtlaSil
 13. bu cadılarla işyerinde olmak gerçekten güzel, çünkü çalışmıyorsun..çalışamıyorsun :)
  gözleme konusuna gelince hayatım boyunca hiç yufka açmadım desem yalan söylemiş olmam herhalde.. :) o yüzden sana yorum yapabilecek konumda değilim maalesef..
  o hamur açan elleri benim için öpermisin lütfen..

  YanıtlaSil
 14. Fadiş: o saçlar hep örgü aslında Fadişim. yoksa banyoda işkenceye dönüşüyor. gözlemenin devamı gelecek gibi hissediyorum. gurur yaptım :D


  Tibetimin annesi: herkes etrafında pervane. nasıl meraklısı olmasınlar ki. Sibelim eşim deneyecekmiş. eğer benim yaptığımdan güzel olursa jübilemi yapacağım hamur işlerinde :)


  sezobigo: allah balıktan razı olsun :D Bigom gözlemeyle uzaktan yakından alakası yoktu diyorum sana :)

  nohut oda: aynen. gittiği diğer yerler çok sıkıcıymış. gerçi işyerinde de sıkılmış ama o yine de beni istiyormuş :D

  YanıtlaSil
 15. Sevgi: benim için de ilkti zaten. yufkayla yapmak varken ne diye hamur açma işine giriştim anlamış da değilim. Hep komşum yüzünden. bir gün önce bize ıspanaklı getirmişti ve kocam bayılmıştı. kendimi ispatlayacam güya. al sana rezilliğin ispatı :D

  YanıtlaSil
 16. nilhan'cım dün benim oğlum da işyerimdeydi, ama saedece bilgisayarda oyun oynadı, nerde böyle sanatsal faaliyetler :) öperim minik prensesi <3

  YanıtlaSil
 17. Aferin kocaya, böyle uyumlu olsunlar da sonra nereye giderlerse gitsinler :)

  YanıtlaSil
 18. nil: :) bundan sonra sık sık gelmeyi teklif edecektir eminim. çünkü evde hiç bir zaman buradaki gibi pc ile haşır neşir olmuyor :)

  ruzgarlıgünlervegeceler: aynen Görkemim. hiç mesele değil benim için balığa gitmesi.

  YanıtlaSil
 19. Yerim ben o minik elleri ya :) Keşke bir gün ben de diğerlerini geçtim sadece hazır kahvaltı bulsam :)))

  YanıtlaSil
 20. Tontalak da çıldırırı işe gelmeye hatta bu akşamda vardı evde tartışması babacım ben neden seninle işe gelemiyorum:) dedi... işe gitmeyi büyümek mi olarak algılıyorlar acaba:))

  YanıtlaSil
 21. Sabah hazır kahvaltı, boş bulaşık makinesi ve sıcak kahveyle karşılanmak! vay be diyorum, bundan sonra Sedat kardeşim hakkında da tek söz duymak istemiyorum :P
  Ece'min fotosunu kaldırmalarına çok bozuldum, ben de kendilerinin kulaklarını şu an çınlatıyorum!
  Senin gözlemen iyi olmadıysa da, o minik ellerin yaptığı şahane olmuştur bana kalırsa :)

  YanıtlaSil
 22. Öncellikle çocuklu kadını zaten çocukla doğru dürüst iş yapamayacağını bile bile sırf şişrilmiş egolarını tatmin etmek için oraya sürükleyen şahsiyetlere selam (!) ederim

  Sonrasında seni anlıyorum kızım olmasına rağmen bende 6.769.455 kes otobüs çizdim :)

  Bu arada olmasın ne yapalım turşu yesinler


  sevgiler bende deyeceğim şu turşudan

  YanıtlaSil
 23. Bilge' de benimle ofise gelmeye bayılıyor, ortalık darmaduman oluyor.
  Bizimkinin uzun zamandır kahvaltı hazırladığı yok, balık tutmadığından olabilir mi:))

  YanıtlaSil
 24. İşten erken çıktık, elmanın sapı, üzümün çöpü... Yeni nesil kız çocukları hep mi böyle anacım? öyle tanıdık ki yaşadıkların :)) Çok yaşasın Ece.

  Haaa... Bir de, alıp duvara çarpasım geldi hali; kimbilir daha kaç kişiye tanıdık gelmiştir :)))

  YanıtlaSil
 25. Hazır kahvaltı,boş makine ve sıcak kahve süpermiş:)
  Gözleme kısmı valla ben hiç girişmiyorum bile öyle işlere sen yine uğraşmışsın,öptüm sizi:)

  YanıtlaSil
 26. Süreyya: Dün akşam da eve gittiğimde yemek tam teşekküllü bir şekilde hazırdı desem :)


  Ayla: Neyse ki bizim ki anneannesi İzmir deolduğu için ofise geldiğinin farkında Aylam:) yoksa işimiz vardı sıpayla.Benimki büyümek değil de, pc, zımba, delgeç, bolca kağıt, yapıştırma olarak algılıyor gibime geliyor :D


  Esra: tamam gıkım çıkmaz bundan sonra. Nankörlük ediyorum bazen farkındayım.
  Esram boşver be, hepsi zavallı bunların. ben yine görebileceğim bir yere astım resmimi. Sedo izinde ya gözlemelerden eser yok. adam hepsini yemiş, nasıl yemiş bilmiyorum ama :)


  YanıtlaSil
 27. Bal yanağın hikayesi: Hepsi birer zavallı diye bakıyorum ben onlara. Biri bekar diğeri kart. Ne anlarlar çocuklu annenin derdinden. bir de geç çıktık ya işyerinden. allah onları bildiği gibi yapsın.
  Otobüsü kızım çizebiliyor neyse ki :)
  Turşuyu koca çok beğendi galiba, hergün salataya ekliyor :D  Bilge ve annesi: Ankara'ya deniz getirecek bir babayiğit bulamadınız be Sevda. Sonra da gelsin kahvaltılar, gitsin kahveler. ohhh


  Proje Çantası: Demek yalnız değilim hissiyatlarımda sevindim. bu arada hepsi o kadar teferruatçı ki, gerçekten gına geliyor. Zaten kısıtlı bir zamanın var, bir de cüce seni kukla gibi kullansın iyi mi? :)

  YanıtlaSil
 28. Bahar: Gurur yaptım tekrar deneyeceğim. hatta eşim benden daha iddialı :D
  Bu arada yıllık izninin son kalanlarını kullanıyor. her sabah kahvem hazır oluyor. Ama ben ona bir kere bile kalkıp kahvaltı hazırlamayan bir kişiliğim. Tüüü bana.

  YanıtlaSil
 29. Allahım, sap kırmızı diye arıza çıkarmak, mutfak patlamadı diye ağlamak...Keşke tüm dertlerimiz bu kadar olsaydı. Çocuk olmak güzel ama hayatı onlardan daha fazla bilirken sabırlı olmak da kolay değil.

  Niye çıkaracakmışın resmi anlamadım, bizim işyerinin çok kızdığım yeri olsa da buna asla karışmazlardı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke diyebiliyorum sadece. Ama Ece bana sabrı öğretecek gibi. Yani inşallah bu konuda inatçı çıkmam.

   Nilim hemen sağımda boş bir duvara yapıştırdı. girişten görülüyor. İmajları sarsılıyor ( beyinleri sarsılasıcalar) onçün çıkartmamı istediler.

   Sil
 30. Nedense çocukların pek sevdiği bir şeydir ana babalarının ofisine gitmek.. Ben bankadayken oğlum da geldiğinde hemen şeritli hesap makinelerinin başına geçer, cırt cırt "fiş keserdi" :)) Sevgiler Nihancım, sana da Ece'ye de..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizimki 3 yıldır her akşam geliyor zaten ofise. Yevmiyeye bağlayacaklar artık. Sadece ilk defa sabahtan benimle işe geldi.
   Sevgiler bizden.

   Sil

Sen de yaz yaz yaz
Bir kaç satır yaz
Dök içindekileri :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...